.     .

نشر بدافزارهایی با نام فیلترشکن از سوی مجرمان سایبری

معرفی سی
مسئول پلیس فتا گلستان گفت: یکی از روش‌هایی که مجرمان سایبر در کلاهبرداری‌های نوین برای سرقت اطلاعات مهم بانکی و محتواهای شخصی، خصوصی و خانوادگی کاربران به کار می‌برند ارسال لینک‌های آلوده و ترغیب و تشویق کاربران برای کلیک کردن بر روی لینک‌های آلوده حاوی بدافزار با هدف کلاهبرداری، اخاذی و سوء استفاده‌های غیراخلاقی از شهروندان در فضای مجازی است.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سروان وحید صاحبکاران اظهار کرد: طی روزهای اخیر، بسیاری از کاربران فضای مجازی با توجه به  فیلتر شدن برخی از شبکه‌های اجتماعی به جستجوی ‌نرم افزارهای فیلترشکن  می‌پردازند. در این میان بسیاری از سودجویان در فضای مجازی اقدام به نشر بدافزارهایی با نام فیلترشکن می‌کنند که با نصب و استفاده از این بدافزارها آسیب ‌های جدی به گوشی همراه کاربران وارد می‌شود.

وی افزود: برابر گزارش‌های واصله از شهروندان گلستانی، اخیرا پیامکی برای برخی مخاطبان تلفن همراه ارسال شده که در این پیامک کاربر تشویق به دانلود فیلترشکن با نام یکی از کانال‌های معاند و مخالف نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود که در صورت فعال نمودن لینک مذکور گوشی و سیستم افراد آلوده و ضمن آسیب رساندن به این دستگاه‌ها، از سوی افراد پیامک‌هایی به صورت اتوماتیک برای مخاطبین ارسال  و آنها را نیز تشویق به نصب این نرم افزارهای جعلی و آلوده می‌کند.

این مقام انتظامی گفت: کاربران محترم باید دقت داشته باشند که بسیاری از نرم افزارهای فیلترشکن از سوی افراد مجرم یا هکر طراحی و برای کاربران  ارسال میشود که پس از نصب و اجرای آن به راحتی به اطلاعات گوشی و رایانه فرد دسترسی پیدا کرده و امکان بررسی و کنترل کلیه فعالیتهای اینترنتی وی و دریافت اطلاعات شخصی مانند تصاویر، فیلم و شماره تلفن کاربر را خواهند داشت.

مسئول پلیس فتا گلستان به کاربران توصیه کرد: با جدی گرفتن اصل نسبی بودن امنیت در فضای مجازی، عدم دانلود نکردن فایل‌ها از سایت‌های نامعتبر و غیرمطمئن، بروز رسانی آنتی ویروس و آنتی بدافزار رایانه‌های شخصی، عدم توجه به ایمیل یا لینک‌های ناشناس، از بروز و ظهور مزاحمت‌ها، هتک حیثیت‌ها و کلاهبرداری‌های اینترنتی  پیشگیری کرده و ضریب امنیت خود را در فضای مجازی افزایش دهند.

سروان صاحبکاران در پایان از شهروندان خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCYBERPOLICE.IR بخش تماس با ما گزارش نمایند.
ستم های محتوا نگار شرق( روبیک )

نظری ارسال نشده است
نام :
نظر :

تمامی حقوق این وب سایت برای هوشکو  محفوظ است