.     .

۱درصد از کل وب سایت ها احتمال شکست امنیتی دارند

بنابر آمار محققان در سن دیگو که یک ابزار تست جدید ابداع کرده اند هر ساله ده ها میلیون وب سایت در معرض هک هستند.
تیم مهندسی ژاکوب در سن دیگو ادعا کرد که 1درصد از سایت ها در یک دوره 18 ماهه بوسیله ابزار “tripwire” توسط آنها دچار شکست امنیتی شدند. این موضوع برای تمام وب سایت ها صرف نظر از مقیاس سایت صادق است.
الکس اسنورن نویسنده ارشد روزنامه می گوید:"هیچ موردی از این قاعده مستثنی نیست – سایت های شرکتی یا مردمی – این موضوع رخ می دهد فقط بحث زمان وقوع آن است".

اسنورن افزود" من به وجد آمده ام که سایت هایی که ما با آنها در تعامل هستیم موضوع را جدی گرفتند. هنوز هیچ یک از وب سایت ها تصمیم به فاش کردن نقض امنیتی برای مشتری های خود آنطور که محققان برملا کردند، نگرفته اند". " واقعیت این است که این شرکت ها اعلام آمادگی به منظور حضور به عنوان بخشی از این مطالعه نکرده اند".

پروژه “tripwire” با استفاده از یک بات برای هر وب‌سایت یک حساب کاربری می‌سازد که به یک آدرس ایمیل منحصربه‌فرد وصل می‌شود و همان رمز عبور برای ایمیل و حساب کاربری وب‌سایت مورداستفاده قرار می‌گیرد. سپس گروه منتظر می‌ماند تا اگر نفر سومی از آن رمز عبور برای دسترسی به ایمیل استفاده کند به این معنی خواهد بود که اطلاعات حساب وب‌سایت به بیرون درز کرده است.
به‌منظور اطمینان از اینکه شکاف امنیتی پیامد مشکلات وب‌سایت هست (و نه حساب ایمیل)، گروه یک گروه کنترلی متشکل از 1000 حساب ایمیل توسط یک Provider ساخت که به هیچ حساب وب‌سایت دیگری متصل نبود. آن‌ها پی بردند که هیچ‌یک از این حساب‌های ایمیل توسط گروه سومی قابل‌دسترسی نبودند.

محققان ادعا کردند درمجموع، 19 تا از 2300 ایمیل متصل به‌حساب وب‌سایت که شامل 45 میلیون کاربر فعال بود هک شدند. گروه مهندسی ژاکوب توصیه کرد که کاربران از یک رمز عبور برای چندین حساب استفاده نکنند تا میزان اطلاعات متصل به وب‌سایت‌ها بهینه شود و از یک password manager استفاده کنند.
ترجمه : پرهام رستمی

نظری ارسال نشده است
نام :
نظر :

تمامی حقوق این وب سایت برای هوشکو  محفوظ است